• Burak Dogansoysal

Neden "Marine Blue" ismini seçtik?

Updated: Oct 4

Aslında son derece basit: mavi, dünyanın en güzel rengi. Ama o kadar basit anlatırsak blogun bir anlamı kalmaz. O yüzden daha romantik bir şekilde anlatmaya çalışalım.

Daha önce sahip olduğum Defender araçlarımda 1-2 kere renk değişikliği yapmak istemiş ama uygun fiyata kaliteli boya yapacak bir yer bulamamıştım. Defender araçların kupası alüminyum olduğu için genelde ustalar bu işe girişmek istemez, isteyenler de anormal fiyatlar verir. O yüzden bir türlü fırsatım olmamıştı. Ancak bu sefer baştan aşağı bir restorasyona giriştiğimiz için boyayı da aradan çıkaracağız. Hem de TM Customs Garage 'ın kendi tesisinde, işinin ehli kaporta ve boya ustalarının kontrolünde.


Boya işine girişmişken, karavanı dışarıya bir yere değil de kendi ustalarımıza emanet etmişken aracın karakterine uygun, karizmasını tarihten alan bir renk seçmek istedik. Mavi hem benim, hem de Gökçe'nin favori rengi, dolayısıyla aracı maviye boyama kararında çok zorlanmadık. "Nasıl bir mavi?" sorusuna ise cevap bendeydi. Defender tarihine damga vurmuş, vintage renk kataloğuna girmiş Marine Blue. Defender aracımı bu renge boyatmak hep hayalimdi, bugüne kısmetmiş.


Aşağıdaki araçlar Cool Vintage (https://www.coolnvintage.com) tarafından restore edilen 90 serisi bir Defender. Portekiz firması Cool Vintage, çoğunlukla klasik Defender'ları restore ediyor ve araçları genelde vintage renk kataloğundan seçtikleri renklere boyuyor. Bunlar da oldukça güzel örnekler. Bizim aracımızın boyanmasına henüz en az 1 ay var ama şimdiden camper van gövdesinde nasıl duracağının heyecanını yaşıyoruz.

© 2020 by The Marine Blue.
Land Rover Defender 3.5 lt V8 Camper